Nasza historia

Potrzeby i problemy naszych klientek

zdefiniowały wymagania, którym staramy się sprostać.

Dawno dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami… Nie. To nie było tak. To działo się i dzieje się naprawdę w Katowicach.

Wszystko zaczęło się w Atelier TIVIANO, znanym z krawiectwa miarowego, gdzie tworzymy wymarzone garnitury, płaszcze czy koszule i rozmawiamy.
Tak, w pracowni TIVIANO rozmawiamy ze swoimi klientami i słuchamy uważnie czego brakuje naszym klientom w ich codziennych zmaganiach.

Wygoda. Słowo krótkie i znane wszystkim, ale tak odległe w rzeczywistości jak YETI gdzieś wysoko w górach.
Ale właśnie to słowo było najczęściej wymienianym słowem podczas rozmów, słowem, na który klienci i klientki kładli ogromny nacisk.

Dlatego postanowiliśmy pomóc naszym klientkom i rozwiązać ich problemy na tyle, na ile będziemy mogli.

Z każdą kolejną filiżanką kawy...

Z każdą kolejną filiżanką kawy pomysł przybierał coraz bardziej realne kształty, aż powstał pierwszy szkic, pierwsze projekty.
Wraz z nimi pojawiły się pierwsze wyzwania i tak przez 4 lata konsekwentnie, krok po kroku budowaliśmy bazę polskich firm, które mogłyby uczestniczyć w realizacji projektu ManufakturaObuwia.com, od produkcji obcasów, poprzez podpodeszwy aż po dostawców skór.

Co warte zaznaczenia – 4 lata to początek. Początek, który nie ma końca, bo projekty nieustannie udoskonalamy.
Nie za bardzo wiedzieliśmy jak przetestować nasze rozwiązania, czy mają sens i czy rzeczywiście zmieniają, jak to było w naszym założeniu, życie naszych klientek na lepsze. Ciężko było nam znaleźć sposób na to by w warunkach laboratoryjnych przetestować kosmiczne, jak nam się wydawało, rozwiązania.

Z pomocą przyszły nam jednak klientki, osoby, dla których przecież stworzyliśmy te buty i które same doskonale wiedzą czego im dokładnie brakuje w asortymencie dostępnym w sklepach.
To właśnie nasze klientki zostały naszymi testerkami a naszym laboratorium, otoczenie, w którym nasze testerki funkcjonowały na co dzień.
Codziennie, dzień po dniu, chodziły, biegały, skakały (o tym dowiedzieliśmy się na samym końcu testów) i zliczały czas spędzony w naszym obuwiu bez bólu.

Tak, pierwszy but, zrobiony zgodnie ze sztuką, szybko został poddany modyfikacji po raporcie od naszych testerek, ponieważ zgodnie ze sztuką nie do końca było w zgodzie z wygodą i komfortem noszenia.

Kolejne wersje buta, tworzone świadomie ze sztuką wygody i komfortu noszenia, które trafiały na rynek, były użytkowane przez nasze klientki i jednocześnie na bieżąco udoskonalane przez nas po to, by sprawiać kobietom radość.

W jaki sposób wiedzieliśmy czego potrzebują nasze klientki?
Nie uwierzysz, dzwoniliśmy do naszych klientek i rozmawialiśmy. To było i jest nadal fascynujące doświadczenie, ponieważ obce osoby, które uwierzyły w naszą ideę zmiany na lepsze, dzieliły się z nami swoimi spostrzeżeniami i radami, by w kolejnej wersji obuwia znaleźć swój ideał a innym kobietom dać radość noszenia.

I w ten sposób oferujemy Ci już piątą wersje buta na obcasie 10cm, która tak naprawdę została stworzona przez kobiety, dla siebie i innych kobiet.
To, w jaki sposób sprawiliśmy, że buty są wygodne znajdziesz na podstronie Zalety naszego obuwia.